Blogi

Naine, kes mattis oma abikaasad!

Mõni aeg tagasi käis mul vastuvõtul üks naine, kes tuli põhjusega, et suitsetamisest lahti saada. Mõnes mõttes oli tegemist huvitava kliendiga, kes enne teraapia toimumist helistas ja teatas enda hirmust hüpnoosi ees. Ta oli otsustanud mitte oma hirmu tõttu tulla. Pärast viite minutit jutuajamist ta siiski otsustas proovida.

Ja kohal ta oligi. Klient rääkis igas teises lauses oma suitsetamisest ja kuidas sellest võiks ikka lahti saada. Kuna ta seda nii tihti kordas, siis hakkas tunduma, et ta varjab enda sees palju olulisemaid teemasid. Me alustasime vestlust lapsepõlvest. Alustuseks palusin ma tal rääkida inimestest, kes tema ümber olid hetkest, kui ta ennast mäletama hakkas. Klient (nimetame ta Maimuks) kirjeldas kõigepealt oma ema. Sealt tulid sõnad range, karm, nõudlik ja isa kohta ei tulnud suurt midagi, kuna isa ei olnud kahest peretütrest väga välja teinud. Siiski väitis Maimu isa armastust lapsena tundvat. Kui ma lähemalt ema kohta uurisin ja omakorda tema ema kohta, siis tuli välja karm tõsiasi…

Nende pere naised olid olnud sellised juba mitu põlve (karmid ja nõudlikud). Tegin sellel hetkel, kui Maimu oma isast ja emast rääkis, enda sees otsuse, et Maimu peaks läbi tegema andestus protsessi hüpnoosis olles.

Kuid siis tulid välja veelgi olulisemad momendid tema elust.

Nimelt oli leidnud Maimu oma esimese armastuse varajastes kahekümnendates ja nad abiellusid üsna varsti ning hakkasid koos elama. Neil sündisid mitu fantastilist last. Ühel hetkel aga mees suri äkki. Naine elas seda pikalt üle ning olukord jõudis isegi sellisesse puntki, kus Maimu ema kolis Maimu juurde isaga, et tütart raskel ajal toetada. Lisaks vajasid hoolt ka lapsed, kes ei olnud veel teismeikka jõudnud. Maimu ema koliski sisse, aga ta lihtsalt ei toetanud, vaid võttis terve pere juhtimise enda kätte. Maimul kadus kodus sõnaõigus ja ta pandi piltikult öeldes ise teismelise rolli tagasi. Ema suhtes kriitikat üles näidata ei olnud hea, kohe olid pinged kohal. Maimu lõpuks loobus midagi ütlemast, kuna samas oli ka mugav, et ema tervet koormat nüüd ise vedas.

Maimu ellu tuli õigepea uus kavaler, kes aga ei meeldinud emale ja nad jooksid ringi mööda pubisid ja kõrtse saades nii teineteise seltskonda nautida. Huvitav asjaolu oli mõlemas perekonnas. Mõlemas perekonnas olid juhtunud sarnased teemad ja mõlemad, nii Maimu, kui ka uue kavaleri ema, olid koju tagasi kolinud ning uuesti täiskohaga ema rolli üle võtnud. See, mis selle tagajärjel juhtus, oli näha Maimu ja tema kavaleri käitumises. Mõlemad sunniti tagasi teismeikka piltlikult öeldes.

Kuid varsti saabus see aeg, kus Maimu otsustas kavaleriga oma uue kodu luua. Üsna pea Maimu teatas oma emale, et kavatseb kodust lahkuda (lapsed olid tal selleks ajaks juba täisealised), aga Maimu ema vihastas ja ei saanud tütre väljakolimisest pikalt aru. Teda häiris tütre allumatus tema suhtes.

Maimu oli aga õnnelik ja lõigi oma uue elukaaslasega uhke kodu. Nad said koos elada seal pea 14 aastat, kuid siis…

Siis juhtus midagi, mida Maimu ei osanud rohkem elus oodata. See mees suri ta käte vahel samamoodi nagu eelmine mees ja täpselt samasse haigusesse (kõrge vererõhk, äkksurm). Maimu oli ahastuses ja langes pikaks perioodiks depressiooni ning ei osanud oma elu kuidagi edasi elada. Nüüd jõudis ta minu vastuvõtule ja hakkasime asja otsast lahendama. Maimu allus hüpnoosile väga kiiresti.

Maimu sai terve protsessi vältel enda seest välja kõik tunded (ebakindlus, ärevus, süütunne jne). Pärast tunnete välja saamist oli Maimu suureks sooviks, et ehk õnnestub tal hüpnoosis oma viimase surnud abikaasaga kohtuda. Need on alati sellised emotsionaalsed hetked. Ma tunnetasin, et ta abikaasa oli nõus temaga kohtuma ja hüvasti jätma. Midagi nii ilusat ja valusat korraga näha, see tekitab endaski segaseid tundeid.

Maimu lasi temast täiesti lahti ja sai tagasi hingerahu. Hüpnoosist väljudes Maimu veel imestas, et kuidas see kõik võimalik oli ja juba naljatades ütles: ,,Ise olen 59-aastane ja tulen 21-aastaselt elutõdesid kuulma!” Tema silmis oli tänutunne ja ta ei kahetsenud oma tulekut. Mina kohtun veel Maimuga lähiajal tegelemaks tema sõltuvusega. Kui ka sul on hirme hüpnoosi ees või kõhklusi, siis võid julgelt kirjutada meilile oma küsimusi, mis sind huvitavad. Teinekord piisab ka heast ja suunavast sõnast, et elu paika saada selliseks nagu sa oled alati unistanud! 🙂

Kohtumiseni…