Blogi

Miks ma otsustasin ikkagi raamatu kirjutada?

Käisin raamatupoes ja vaatasin seda vaimsuse- ja psühholoogiateemalist riiulit. Kõik sealsed raamatud lubavad imesid, imelist tervenemist ja sadat muud head asja veel. Mina veel ei tunne, et oleksin valmis eneseabi raamatut välja andma … või siiski?

See kõik juhtus vannis, nagu enamik minu imelistest ja toredatest asjadest juhtub. Vann on minu pühapaik, mille jaoks ma leian alati aega, olgu kell 12 öösel või kaheksa hommikul. Vann on ja jääb. See on minu viis end muust maailmast välja lülitada. Mõnus muusika, küünlad. Kõlab vist nagu romantika ­­­– romantika iseendaga – just see, mille enamik inimesi on ära unustanud. Täna ma tean, et minu vanniskäigud ei ole niisama lihtsad lõõgastumised. Iga kord lahvatab mulle mingi idee või viiakse mind mõtteis sootuks tundmatutele maadele rändama. Vahel ärkan ma alles siis, kui vesi on külmaks läinud. Täpselt nii juhtus ka mõned nädalad tagasi. Täiesti pahaaimamatult läksin vanni n-ö lõõgastuma, kui ühel hetkel hakkasid silme eest pildid läbi jooksma. Olid numbrid, siis tulid kaaned ja siis näidati selle sisu. Korraga oli kõik selge. Mulle näidati raamatut, mille ma pean valmis kirjutama. Tähtaega ei antud, aga soovitatavalt kiiremas korras. Ma teadsin tegelikult juba lapsena, et ma kirjutan kunagi raamatu, aga mõelda, et see juhtub juba nüüd – täielik üllatus. Eeldatavasti saab raamatu pealkirjaks „1+22“.

Milline on sisu?

Loomulikult alustan ma numbrist 1 ehk iseendast. Ma usun, et mu seni elatud vaimne ja füüsiline elu on kui thriller, mis on mind viinud hüpnoosiradadele ning on sealjuures olnud huvitav, inspireeriv ja huumorit pakkuv. Number 22 tähistab kõiki ülejäänud lugusid minu klientidest. Olgem ausad, me kõik tahame teada, mis toimub staaride magamistoas, sportlaste hinges, müüja mõttes, kui ta sind poes teenindab.

Nendes lugudes on inspireerivad imelised muutused, mida inimesed on oma elus kogenud. Ma tunnen vajadust ja kohustust Teiega seda jagada. Mul on põnev töö, kus kuuleb kõike, ja ma võin kindel olla, et sa tunned ka iseennast selles raamatus ära. See saab olema täis minu kogemusi, tarkust, filosoofiat ja ka mingil määral tõde.

Käisin ühel päeval Kirsti Timmeri juures šampanjat joomas. Muuhulgas vaatasime ka kaartide pealt, kuidas mu raamatul minema hakkab. Ainuke takistus sellel teel võin olla mina ise koos mu kerge üle mõtlemisega. Tegelikult sünnib kõik ise ja minu ainuke mure on see tunne, nagu raamat ei oleks minu oma, kuna Kirsti kaardid ütlevad, et see raamat kingitakse mulle infona ülevalt. Kes teab, mis sellest lõpuks siis saab.

Igatahes sügiseks saan käsikirja valmis maksku mis maksab ja paneme selle raamatu kaante vahele. 🙂