Blogi

Klient:”Ma tõusin tuhast ja hakkasin ingliks?”

Minu teraapiatoa uksest astub sisse väga erinevaid isikuid. Nii tavakodanikke kui ka mitte nii tavalisi inimesi. Ja käivad ka… psühholoogid. Kui psühholoog minu uksest sisse astub, peab midagi väga korrast ära olema. Jah, niivõrd korrast ära, et tavapsühholoogia käed jäävad lühikeseks. Järgnev lugu võib mõistuseinimesele tunduda ilus muinasjutt ja vaimsele inimesele täielik maiuspala. Olen veendunud, et see huvitab lõpuks mõlemaid.

Tema lugu

Ta on naine, neljakümnendates aastates. Pisut kössi tõmbunud, aga ilusate tugevate tumedate silmadega, milles hetkel peegeldub elujõuetus ja madal energiatase. Oma olemuselt tugev naine, sugugi mitte ohver. Tema sõnadest kumab läbi mõte: „Ma muudaksin kõike ise, aga mul pole jõudu ja see on minu appikarje!“

Naine on juba pikki aastaid psühholoog. Ometi väidab ta, et tavapsühholoogia talle endale ei mõju. Naise lugu algab tema emast. Emast, kes on psühhoterrorist; emast, kes ei osanud jagada armastus ei isale ega oma tütrele. Emast, kelle hinges valitseb kurjus ja pahameel kõige osas. Naine kurdab, et on terve oma elu ema järgi jooksnud ja teda teeninud. See mõjus laastavalt. Ühel hetkel ta enam ei jaksanud. Ta võttis end kokku ja tegi otsuse. Ta ütles emale: “Alates tänasest ei jookse ma enam iga sinu piiksu peale ja sul pole õigust minu elu korraldada ega seda hävitada!“ Ema vihastas maapõhjani, kandis oma vihatunde ka lastelastele üle ning andis lõpuks tütre kohtusse. Süüdistus: tütar nihverdab tema pensioniraha endale.

Ma olen teraapias tegelenud taoliste lugudega palju, aga pigem on tulnud vastuvõtule ohvrid: need, kellelt raha on ära võetud. Antud loo puhul seevastu paistis tegu olevat ema kiusuga ja kättemaksuga, mis tipnes lõputu kohtusaagaga. Tütar oli löödud ja masenduses. Ta oli pannud sellesse loosse suure hulga energiat ja mõistust. Tema vend, olles pärinud ema kehva iseloomu, asus ema kaitsma ja õde ründama.

Kuid sellega lugu veel ei lõppe.

Mängu tuleb needus?

Ühel päeval hakkab naine tundma end halvasti. Temaga juhtuvad kummalised õnnetused. See päädib raske avariiga, millest naine napilt eluga pääseb. Tema sisetunne ütleb, et midagi on valesti. Naine võtab ühendust selgeltnägijaga ja saab kinnitust, et nõid on pannud peale talle hävitusprogrammi. Selgeltnägija puhastab naise needusest ja naise enesetunne muutub koheselt paremaks.

Kohtusaaga aga kestab edasi.

Muremõtted emast ja vennast aina süvendavad stressi. Stressist areneb välja depressioon ja naine tunneb, et on omadega tupikus. Ta ei oska enam kuhugi edasi liikuda.

Ta pöördub minu poole. Ollest näinud mind varem telekast, tunneb naine tugevat tungi hüpnoosiseansile tulla. Ta otsib mind netist üles. Järgmisel hetkel istubki ta minu ees pehmes mõnusas toolis ja jutustab oma põnevat ja keerukat lugu.

Mulle aga tundub kogu teraapiaolukord kummaline. Tunnen, et energeetiliselt istuks minu ees justkui kogenud nõid. Naine tunnistab, et omab võimet näha teatud asju ja räägib kaartidest, mis tema käes hästi jooksevad. Kõik muutub veelgi kummalisemaks, kui jutt jõuab naise üheksa-aastase pojani. Tema poeg nägevat juba väiksest peale energiaid ja tumedaid olendeid. Naise isa suguvõsas olevat olnud palju selgeltnägijaid ja võimetega inimesi, seal hulgas ka väga musti nõidu.

Mõistan, et see hüpnoos saab olema kõike muud kui tavapärane. See on energiatöö, mida ma pean olema valmis juhendama, teadmata, mis täpselt saama hakkab ja millega me tema sees silmitsi peame seisma.

Siseneme hüpnoosi teadmata, mis ootab ees

Hüpnoosi jõudes kasutan rohelise aia tehnikat. See on tehnika, kus me tegutseme rohelistes aedades, mis toetavad rasket protsessi oma ümbruskonnaga. Viin alustuseks naise aeda, kus ta saab kohtuda oma vanematega hingetasandil. Kõigepealt otsustab ta minna rääkima isaga. Palun naist anda kogu raske saatus käte kaudu isale tagasi. Nimelt selgus eelneva vestluse ja süsteemse paigutuse käigus naise põimitus isa saatusega. Naine näeb oma rasket saatust iseenda sees tervikliku kogumina. Ta üritab kõigest väest seda isale tagasi anda, ent see osutub võimatuks. Tuleb tegutseda kiirelt, sest naine tunneb end samal ajal ülimalt ebamugavalt ning häirituna. Juhatan ta edasi aeda, kus on soolaveega bassein. Naine asetab käed-jalad basseini ja tunneb, kuidas kogu raskus hakkab kiht-kihi haaval lahustuma. Üks kihtidest on aga tugev. Ta ei saa sellega hakkama. Ma kasutan energiameetodit, mille abil toon talle kingituseks punase rubiini. See peab aitama tal protsessi lõpuni viia. Rubiin paneb kogu tema keha ja energiakeskused särama. Ta saab puhtaks ja tunneb, kuidas ta tahab selle uuenenud energiaga õhku tõusta. Me liigume mööda valgussammast kõrgemale, möödume surnute tasandist, kuni jõuame naisele sobivale tasandile. Ta saab võimaluse kohtuda oma õpetajaga. Vanem habemega härra kingib naisele märgi. Märgi, mis näeb välja nagu ristikuleht. See sümboliseerib isa ja ema armastust. Naisele tehti kingitus ülevalt poolt, sest maa pealt ja oma perekonnast pole ta lihtsalt võimalik jõudu kätte saada. Ta tunneb, kuidas ristikulehe sümbolist kiirgav soojus täidab rahu, tasakaalu ja armastusega iga tema keharaku. Naine tunneb, kuidas talle justkui kasvaksid tiivad ja pannakse kroon pähe. Ta tõuseb lendu. Me lendame mõned hetked ja naine tunneb tõelist vabadust. Vabadusetunne on nii hea, et maapeale tulek ei tundu enam põnev. Ma annan naisele konkreetsed juhised ja käsu tulla tagasi. Ta harjub oma kehaga ja tunneb end oma kehas nüüd suurepäraselt ka maa peal.

Ma pean täitma ühe su soovi

Naise sõnul oli kogu see protsess justkui tuhast tõusmine (taassünd). Selle tänuks on tal kohustus üks minu soov täita. Ma ehmun pisut. Me ju tegeleme temaga, mitte minuga. Kuid saan aru, et keelduda pole mõtet. Rahaline tasu ei tasakaalusta tema jaoks seda hüve, mida ma läbi hüpnoosi sain pakkuda.

Naise kingituseks mulle on sõnad, mis täidavad mind helge rahuga.

Kui meie kohtumine hakkab läbi saama, tunneb ta, et peab päästma oma üheksa-aastase poja, kes on tumedate energiate meelevallas. Naine asetab oma pehmed tiivad ümber poja ja poeg lööb särama. Tema peas avaneb valgus ja sellest hakkab väljuma must spiraal: tume kogu, mille esivanemad talle raskusena (või ehk ka võimena) andsid. See piinas last ja muutis ta lähedaste suhtes vägivaldseks. Naine tundis, et päästis oma poja.

See on üks põnevaimaid, ilusa ja puudutava lõpuga lugusid. Naine tundis end kui ingel, kerge ja vabana. Raske tunne ja kogu koorem oli otsekui minema pühitud. Ta saab jälle minna särasilmil vastu elule. Saatku teda valgus ja armastus!