Kes on Ants?

Õppija. Terapeut. Kõneleja

Sama tihti, kui ma defineerin ennast terapeudi ameti abil või Hüpnotisöör Ants nime alt, olen ma sama tihti ka lihtsalt üks tavaline uudishimulik õppija. Olen tegelane, kellel tärkas mõned aastad tagasi huvi inimese eksistentsi ja psühholoogia vastu. Enne ja pärast teraapiate tegemist võib mind kohata mõne raamatu tagant või istumas ja kuulamas mõnda järjekordset loengut või koolitust. Ma pean ennast igaveseks õppijaks, kes otsib oma unikaalset tõde. Oma tõe otsingud on viinud mind väga ilusate ja hinge puudutavate teraapiasessioonideni, mida on mul õnnestunud juba mitu aastat teiega jagada. Kuna tõde on meist justkui nii kaugel ja samas ilmselt ka nii lähedal, siis sellest tulenevalt minu otsingud jätkuvad ja mul on au seda kõike teile teraapiates ja oma kõnelemistes edasi anda! Mul on hea meel, et meie unikaalse tõe otsingute tee on ristunud.

Ma luban, ma annan endast parima. Loome edasi liikumise ühiselt.

Kogemus

Esimene kokkupuude inimestega töötamises oli mul müügivaldkonnas. Alustades 16-aastaselt telefonimüügist ja läksin kuni meeskonnajuhtimiseni välja. Vaatamata noorele eale juhtisin juba 19-aastaselt edukalt müügitiimi. Minu vanus võib teiste jaoks olla suurim eelarvamuste tekitaja, aga mul on seljataga mitme tuhande inimesega läbi viidud teraapiad, kellest igaüks on jätnud mulle midagi kogemuste pagasisse.

Lisaks on mul kümnete inimeste juhtimise kogemus. Minu kõrvad on kuulnud uskumatuid lugusid tippjuhtide laostumisest kuni seksorja raske elulooni välja. Olles nõustanud inimesi pankuritest müüjateni ja näitlejatest kraavikaevajateni, tunnetan ma hästi inimeste probleemide algpõhjuseid. Olen oma mitmeaastaste õpingute tulemusel leidnud meetodid, millega teisi oma teel edasi aidata. Iga-aastane sadade inimeste positiivne tagasiside on märk kvaliteetsest teraapiast. Olen edukalt reele tagasi aidanud ka mitmeid väga häid terapeute ja psühholooge, kes on inimeste muredesse ära uppunud ja iseendaga kontakti kaotanud. Need kogemused kasvavad iga päevaga.

Tõe otsingud

Alustasin iseenda unikaalse tõe otsinguid pärast keskkooli, kui kogesin hüpnoteraapiat. Selles oli midagi nii suurt, mida keeles olevate häälikutega pole võimalik väljendada. Leidsin endale paremaid ja mitte nii väga häid õpetajaid, kes aitasid mind teadmiste omandamisega. Minu suurepärasteks hüpnoosiõpetajateks on olnud Albert Stepanjan, dr Richard Nongard ja Anil Chandwani.

Hüpnoosile lisaks olen leidnud väga toimiva ja põhilisi elu aspekte arvestava ja muutva teraapia, milleks on konstellatsioon (=süsteemne pereteraapia). See meetod annab võimaluse välja tuua inimese sisemise pildi ning teatud tehnikate abil saab muuta ka kogu arusaama elust, suhetest, valikutest ja käitumistest. Minu suurimad õpetajad selles vallas on olnud Kalmer Kase, Tiiu Bolzmann, Maire Taska, Olga Knjaseva, Karin London, Satori Darshan ja Mihhail Burnjashev.

Samuti on kõige kõrval koht olnud ka hingamise õppimisel. Terapeutilist ja süvahingamist olen õppinud maailma tunnustatuima meistri käe all, kelleks on Dan Brule. Tema hingamistöö on hetkel maailma üks nõutumaid. Tänaseks olen saanud tema käe all hingamise meistriks, osates kümneid tehnikaid elumuutvaks hingamiseks.

Samuti olen läbinud terve hulk koolitusi, et tuua igasse teraapiasse lisaväärtust.

Praegu õpin intensiivselt trauma olemust ja käsitlust teraapilises kontekstis. See professionaalne oskus on vajalik igale terapeudile, kuna me kõik oleme elanud üle väiksemal või suuremal määral mõne trauma, mis on mõjutanud meie keha, hinge ja hingamist.

See kõik on viinud mind lähemale minu unikaalsele maailma tunnetusele ja minu erilise tõeni. Ehk haakub see tõde ka sinu omaga?

Usaldus

Olen terapeut, kellele võib jagada kõiki oma hinges varjul olevaid muresid. Tihti muretsetakse, et äkki ma jagan inimeste lugusid oma blogis. Blogis jagan ma ainult lugusid, mille kohta on inimene andnud allkirja, lubades sellega tema kogemusi teistega jagada. Tundes psühholoogia aluseid ja psühhoanalüüsi, tean ma täpselt, kuidas kellegagi töötada. Oluline on aru saada, mis on inimese loo taga, ning mõista tema soovi ja eesmärki. Paljud on öelnud, et teraapiaruumis olles tunnevad nad end hoitult ja turvaliselt, mis on selle teraapia kontekstis väga oluline. Samuti on mitmed minu kliendid jaganud tagasisidet, et väga suur roll muutusel oli juba psühholoogilisel vestlusel. Psühholoogist eristab mind ainult see, et ma pole psühholoog. Ma olen terapeut, kes on rohkem avatud ja ei piira ennast klassikalise psühholoogia raamidega.

Kui sa tundsid sidet minu vaadetega, siis saan kindlasti ka sind oma teel aidata.

Võta julgelt ühendust või küsi lisa!