Blogi

Järjekordne saatuslik viga või saatuse ninanips?

Järjekordne saatuslik viga, vale valik, raisatud aeg ja kaotatud võimalus? – nii olen ma ikka aeg-ajalt mõelnud, kui järjekordselt kellessegi pisut naiivselt olen ära armunud. Ma olen ju tähtkujult Skorpion ja astroloogilise kaardi järgi ka 50% Vähk – tunde element (= palju emotsioone). Olemuselt kirglik ja intensiivne. Kahjuks mul ei saa aga juba pikemat aega ühekstki armastusloost asja. Ma julgen sellest teile täiesti avatult rääkida, ausalt, mul puudub selles osas häbitunne (võib-olla peaks olema, aga mida ei ole seda ei ole).
Terve mu elu on armastus mu jaoks olnud tagaplaanil. Möödunud novembris hakkas aga see teema minu elus aktiivselt pead tõstma ja ühel hetkel mul polnud enam pääsu. Ma suutsin isegi kolme inimesse korraga ära armuda. See on juba tase omaette. Esialgu oli see muidugi mäng. Mulle on alati meeldinud armastusele ninanipsu anda. See armumine oli ühel hetkel üks väheseid inspireerivaid asju minu elus, kuna ema-isa teemad mind isiklikult ei köida – ma olen kahe aasta jooksul seitse oma põlvkonda detailideni läbi töötanud ja sealt ma enam mingeid vastuseid ei leia. Sellest hetkest kui meil saavad elus baasasjad lahendatud, lähevad muud mängud ja teemad elus väga peenekoeliseks. Neid on raske lahti mõtestada ja tihti puudub neil loogika. Nii on ka minu n-ö keelatud armastuse puhul.

Mängu tuleb päris armastus

Armumine ja armastus on kaks eri asja. Armumine on lihtsalt ajutine tunne, mis kestab viis kuud, kuni üks aasta. Sama kiirelt, kui arumine tekib võib kiirelt ta ka üle minna.Armastus aga tuleb, halvab iga sinu keharaku ja selle eest naljalt pääsu pole. Nii juhtus ka minuga. Ma olin täiesti nõutu. Minu jaoks on harjumatu, et ma ei saa ise olukorda kontrollida ja miski või keegi juhib mind selle tunde põhjal. Sellest hetkest algabki mäng. Loomulikult sa teed kõik selleks, et ka teisel inimesel sinu vastu huvi oleks. Ennast teades, siis kõik, kellesse ma päriselt ära armun, tõugatakse justkui minu elust eemale või tõukan ma nad ise, kuna mu sees olevad tunded lähevad väljakannatamatuks. Ootus ja lootus on suurimad energiaröövlid. Energiakaotuse tulemuseks on jõuetus ja suutmatus näiteks ka tööle keskenduda. Sa küsid, miks see nii raske on? Ma ei oska universaalset vastust anda, aga ma jagan teile oma lugu – ehk puudutab see ka Sind ja aitab edasi liikuda.

Lasin teha parimatel terapeutidel endale konstellatsioonitöö

Mõned päevad tagasi viskas see kõik mul üle. Sees pakitsev tunne oli väljakannatamatu ja olin sunnitud terve oma teraapiapäeva tühistama, kuna mul lihtsalt polnud sellel päeval oma klientidele midagi anda. Sain aru, et ise ma siit välja ei uju, aga alla ka ei anna. Selleks hetkeks olin ma kaotanud jõu ja sisuliselt oli kogu olukord mu täielikult halvanud. Siinkohal ei mängi suurt rolli ka tugeva psüühika olemasolu, kuna see lihtsalt hääbub sellise tunnetemöllu käes.
Suundusin Jänedale, kus pidime koos kolleegidega sellesse teemasse valgust tooma. Tavaliselt on mul pisut hirm ja ärevus sees, kui pean midagi väga isiklikku endast jagama, aga selle vältimiseks tegin kinnise konstellatsioonitöö, mis tähendab, et mu konstellatsioonivälja asendajad ei teadnud, millega me täpselt töötame. Ma leian, et oma nõrku külgi pole vaja väga palju jagada, sest inimesed pole alati nii kenakesed, kui paistavad.
Leppisime terapeudiga kokku, et paneme konstellatsiooniväljale esialgu minu ja selle inimese, kellega see lugu oli seotud. Kohe tuli välja, et oleme teineteise hingeosad vahetusse ajanud. Mina võtsin tema osa enda kanda ja tema võttis minu ühe osakese, mis osutus päris suureks, enda kanda. See olukord väljenduski ärevuse ja raskustundena minu südames.
Edasi minnes tuli välja, et see teine inimene on teinud mulle mingi ülekande ehk maakeeli tahtis minus näha kedagi, keda ma polnud. Mina aga üritasin tema jaoks seda endas leida ja seda temale muudkui anda ja anda, kuni ühel hetkel sai jaks otsa. Terapeut ei saanud esialgu aru, miks selline seos on tekkinud, aga kuna me tegime enne seda tööd ühe testi, kus vaatasime, mis tasanditega on teema seotud, siis välja tuli nii isiklik tasand kui ka eelmine elu. Ühesõnaga tekkis olukord, kus tuli väljale lisada nüüd ka eelmiste elude esindaja. Sellest hetkest muutus konstellatsioon väga kummaliseks. Kogu ruum läks väga-väga kuumaks, osad otsustasid isegi ruumist lahkuda. Ainuke, kellel külm oli, olin mina. Minu esindaja vaatas väljal jäägitult eelmise elu peale ja oli ühtaegu väga suurel määral sellega seotud.
Ühel hetkel jõudis töö sellisesse faasi, kus terapeudil said kõik ideed lahenduste leidmisel otsa, kuna ükskõik, mida me ka ei öelnud ega teinud, tegi asja ainult hullemaks. Lõpuks teise terapeudi sekkumisel saime eelmise elu mõju vähendada. Saadud info oli kõnekas, kuid seda ma teadsin juba varemgi. Nimelt olen ma eelmistes eludes saanud niivõrd palju armastuselt petta, et olen tulnud siia ilma tagasi ainult tingimusel mitte kunagi sügavat armastust kogeda. Sestap ei saa ma ka sügavamal tasandil oma hinge vastu võtta ja sellepärast tekivad mul inimestega hingeosade vahetused. Ma olen nõus ennem kellegi teise hingeosa kandma, kui enda hinge omaks võtma. Loogilise mõistuse jaoks võib see olla väga kummaline ja arusaamatu protsess, aga kui see toob lahenduse, siis mul on ükskõik, kuidas selleni jõuda.
Muutuse võlu seisneski lõpuks selles, et ma aktsepteerisin eelmise elu kogemust ja võtsin selle omaks ning ma ei ürita enam selle kaudu elu defineerida. Seejärel sain pisut võtta enda jaoks vastu oma selle elu kogemuse ja sügavama hingelise tasandi – mitte küll täielikult, sest eelmises elus jäi veel midagi meile arusaamatuks ja lahendamata. Mulle jäi õrn raskustunne veel südamesse, aga ülejäänu on täielikult muutunud. Mu tunnetes on kergus ja elujõud koos rõõmuga on kehasse tagasi tulnud. Pisut isegi selline uus tunne ja täiesti uus energia.
Huvitav tähelepanek oli ka see, et konstellatsiooni lõpuks mul selle inimese vastu enam tundeid ei olnud. Tunnetest oli parimal juhul saanud sõprus. Võib-olla minu definitsioon armastusest siiski peab paika: „Tõeline armastus on see, kui sa avad teisele inimesele oma südame ja siis lased ta vabaks.“ Lasta vabaks tähendab, et kõik, mis peab sinuni jõudma, tuleb mingil kujul ise ilma suurema pingutuse ja tagaajamiseta.
Vahel peame vaatama nii sügavale, kui saab, et lahenduseni jõuda. Kindlasti töötan selle teemaga intensiivselt edasi ja katsun aasta jooksul saavutada enda jaoks hea tulemuse!

Armastust ja päikest teile
Ants