Blogi

Instinktide olemus ja tasakaalustamine – mis minuga juhtus?

Ma olen nüüd ligi neli aastat iga kuu aktiivselt enesearenguga tegelenud, alustanud rohkem spirituaalsete tehnikatega ja lõpuks saavutanud oma tõelise arengu perekonna psühhoteraapiaga. Oma arengu teel olen ma näinud uskumatult palju jama ja esoteerilist hullust. Samuti pole ma midagi arvanud varsemalt instinktidest. Ma pidasin instinkte inimloomuse naturaalseks osaks ega oleks elus uskunud, et neil on mingi suurem võim minu üle või näiteks sedagi, et nendega saab töötada. Täna esmakordselt ma seda aga tegin ja sellest tulenevalt jagan teile lühikese kokkuvõtte uuest infost ja oma kogemusest.

Meid juhib kolm põhilist instinkti

Me saame sündides kaasa lisaks kõigele esivanematega seotud teemadele ka mõned instinktid. Nagu loomadelgi, on need küllaltki ürgsed programmid meie sees. Meist eristab loomadest ainult see, et meile on kaasa antud intellekt ja rääkimise oskus. Hing on aga oma olemuselt meil loomadega sama. Sestap ka mõned inimesed käituvad nagu loomad, kui neil on madal intelligents.

Meid juhtivad peamised instinktid on järgmised:

*Alalhoiuinstinkt ehk ellujäämine

*Seksuaalinstinkt ehk paljunemine

*Hierarhia instinkt ehk kuulumine (sellega töötatakse palju ka konstellatsioonis)

Kui need kolm instinkti on meie sees tasakaalus ja meil on teadlikkus, kuidas nad toimivad ja töötavad, siis saame oma intelligentsuse taset tõsta. Ülimalt intelligentsed inimesed, nagu teadlased, hoiavad neid kolme instinkti väga tasakaalus.

Mida üks instinkt endast kujutab?

Instinkt on programm, mis käivitub teatud olukordades, isegi siis kui sinu mõistus teeks teisti. Instinkt laseb sul käituda vastavalt organismi esmasetele bioloogilistele vajadustele.

„Kui me teame, kuidas inimese instinktid töötavad, suudame neid mõista ja suunata. Nii oleme võitmatud ja meie ees on kõik uksed avatud.“

Minu töö instinktidega

Et uurida minu suhet baasinstinktidega, kasutasime konstellatsioonivälja ja -metoodikat. Lisasin väljale (konstellatsioonis kasutatav terapeutiline tsoon, kus aktiveeruvad inimeste kaudu erinevad energeetilised tasandid, mille abil on võimalik taaselustada erinevad osad endast, samuti pereliikmed ja sündmused).

Lisasin väljale enda ja ülal mainitud kolm põhiinstinkti. Kõik instinktid olid minust eraldi, ja ainuke, kes mind vaevu märkas, oli seksuaalinstinkt. Ellujäämisinstinkt vaatas otsa seksuaalinstinktile ja hierarhia instinkt tahtis ruumist väljuda, kuna tal oli tugev häbitunne ja ta tundis ennast kõige kehvemini. Kuna hierarhia instinkt on paljuski seotud eelnevate põlvkondadega, siis hakkasime otsima põhjust, mis programm selle häbitunnet juhib. Ainuke, mis kõnetas, oli see, et minu vanavanaisa oli sohilaps ja tema isa oli Rootsi kuninga poeg, kes siis jättis oma poja maha ja tundis oma kuningliku staatuse ja otsuse üle sisimas häbi. Ma käitusin aga automaatselt selle programmi järgi, tahtes häbi vaigistada ennast tõestades ja elus aina kaugemale rühkides. Ilmselt tänu sellele instinktile olen ma täna jõudnud siia, kus ma olen, olles üks hõivatumaid terapeute Eestis. Hierarhiainstinktist tuli minusse jõud, aga samas ka alateadlik vajadus häbiprogrammi varjata. Kui me teiste terapeutidega selle koha ära lahendasime, tasakaalustusid ka teised instinktid.

Töö tulemus

Kuna töö lõpus hierarhia instinkt muutus tõsiseks, seksuaalinstinkt väga elavaks ja ellujäämisinstinkt rõõmsaks, siis midagi muud peale selle teadmise ma tegelikult ei oodanud. Tallinnasse tagasi jõudes märkasin aga enda mõttemaailmas korralikku muutust. Ühel hetkel tunduski mulle, et ma olen sisemiselt suur kuningas. Minu kõnnak muutus elegantseks, rüht sirgeks ja isegi hääletoon muutus. Neid teemasid, mis varem tekitasid minus tugevaid emotsioone, poleks nagu kunagi olnudki. Kas see olukord ka nii jääb, eks ole näha. Hetkel peavad mu pere ja sõbrad tutvuma (taaskord) uue osaga Antsust.

 

Tööd instinktidega minu teada Eestis väga põhjalikult hetkel ei tehta. Tegemist on ühe kõige sügavaima tasandiga, mida võiks surkima minna alles siis, kui muud osad (peresüsteem, ärevus, hirmud) on suuremalt jaolt lahendatud. Vastasel juhul võivad tulla sinus üles nii suured teemad, millega sa hakkama ei saa ja mis võib psüühika ära rikkuda.

 

Igatahes olen valmis vastu võtma kõik muutused, mis tänasest protsessist käivitusid, ja huvitav on vaadata, mida see minu arengus, iseloomus ja üleüldse elus muudab.

 

Päikselist suve teile!