Blogi

Appi, ma olen armuke! Appi, mees petab!

Seda lugu kuulates kliendilt tuli mulle meelde Eestis mõned aastad tagasi jooksnud sari ,,Kartulid ja Apelsinid”. Just kartul ja apelsin on järgmise loo peategelased, kes kumbki ei adunud enne hüpnoosiga kokkupuudet, mis rolli ta mängib ja millisest rollist tegelikult unistab.

Minu juurde on sattunud viimasel kuul kaks pealtnäha täiesti erinevat naist ja kui ma nende lugusid kuulasin ja aitasin neil oma elu lahti mõtestada, siis avastasin, et need on peaaegu sarnased lood. Üks neist on piltlikult öeldes KARTUL ja teine APELSIN. Miks ma nii igava juurvilja nagu kartul võrdluseks tõin ja nii mahlase ja isuäratava puuvilja nagu apelsin?

Sest need lood olidki täpselt nende kahe asjaga seletatavad. Nimelt esimene naine, kes minu juurde sattus, oli apelsini rollis. Ta oli armuke ühele mehele. Tihti kaasnevad armukese rolliga mingisugused ootused selle mehe suunas, kellega salaja aega veedetakse. Võib-olla mees isegi lubab sulle aastaid, et varsti hakkame koos elama ja ma jätan oma pere maha. Teadke naised, ma ei ole veel selliseid juhtumeid näinud. Sellel mehel, kes sinuga koos oma naist petab, on kodus lihtsalt nii turvaline, nii mugav, nii tavaline kartul, keda saab piltlikult öeldes praadida, keeta, küpsetada, aga ta on ikka ja alati see sama turvaline kartul. Lisaks ei esita ka see naine täpsustavaid küsimusi mehele tema tegemiste kohta. Ta on lihtsalt olemas. Mõnel juhul nimetatakse seda harjumussuhteks, teisalt räägitakse lahku kasvamisest. Sellistel hetkedel hakkab mees otsima mujalt omale seda värskust, kirge, mahlasust, mis igal naisel ja mehel armudes omavahel on ja ärge siis imestage, kui su oma mees seda sinult ei saa, siis ta seda mujalt ei otsi. Otsib küll (mitte alati muidugi).

Aga mis juhtub siis, kui see apelsini rollis olev armuke ühel hetkel saab aru, et kui ta selle mehega peakski kokku elama hakkama, siis ta muutub ise ka kartuliks. See teadmine muutis selle naise soovi ja minu teada ta enam selle mehega ei suhtle. See apelsini rollis olev naine sai läbi hüpnoosi aru oma soovist leida sellest mehest turvatunnet ja tuge oma igapäevases elus. Pisike muutus hüpnoosiga ja ta seda turvatunnet enam väljastpoolt ei vajanud.

Kartuli rollis olev naine aga otsustas hakata oma mehele õhtuti apelsini mängima. Ta veel kirjutas mulle leiust pesupoes, mida kavatses nüüd juba järgnevatel õhtutel mehe peal testida. Kumbki naine täna kordusseanssi ei ole vajanud. Mõni lugu on teinekord lihtsam, kui me arvatagi oskame ja teinekord on kasu ainult pisikesest, aga ootamatust võrdlusest, et tuluke oma peas põlema lööks ning enesepettuse saaks jätta minevikku.

PS: Loos on nimetatud mõlemat naist, kas kartuliks või apelsiniks eelnevalt kokkulepitule ning teraapia ajal kasutasime samu näiteid kartulitest ja apelsinidest. Antud võrdlus ei ole mõeldud naissoo mahategemiseks, vaid on rõhutatud seriaalist laenatud näidetele.